logo inštitútu

Inštitút pre pracovnú rehabilitáciu občanov
so zdravotným postihnutím

Apríl - mesiac lesov

Turistika vládla v mesiac apríl. Apríl je mesiac lesov, preto žiaci spolu s p. vychovávateľom Ing. Polonskym si urobili peknú prechádzku na Železnú Studienku, kde videli aj kozičky a zabavili sa na ihrisku. Poslednú stredu v mesiaci sa prešli po pri Dunaji a obzreli si aj Vtáčí ostrov.


V dňoch 17.3.2011 a 23.3.2011 skupina našich žiakov spolu s Mgr. Solomajerovou navštívila interaktívnu výstavu Kaleidoskop – vedecká hračka. Žiaci si prezreli viac ako 100 vedeckých hračiek, hlavolamova fyzikálnych experimentov. 23.3.2011 žiaci pod vedením Ing. Polonskeho navštívili aj vedeckú knižnicu v rámci nášho projektu - Marec Mesiac knihy. V mesiaci marec sme sa snažili rozvíjať čitateľskú gramotnosť našich žiakov prostredníctvom dvoch naplánovaných interaktívnych akcií. Na druhom poschodí sa konal Čitateľský maratón a vychovávateľky na 4. poschodí pripravili pre dievčatá zábavno-náučné popoludnie pod názvom Popoludnie s knihou.


AUTOSALÓN Incheba Bratislava 2011

Dňa 13.4.2011 v čase od 15,30 do 19,00 sme navštívili bratislavskú Inchebu, kde sa konal ďalší ročník Autosalónu - prehliadky najnovších automobilov a trendov v automobilovom priemysle. Výstava bola rôznorodá, videli sme všetko čo sa dalo. Luxusné športové automobily rôznych značiek, motocykle, prívesy, lode, helikoptéru. V ponuke bol aj servis a poradenské služby, ďalej autodiely či modely áut. Z každej strany sa na nás usmievali krásne hostesky, a tak sme sa nevedeli na všetku tú krásu vynadívať. Účastníci - dívači: Tomáš Ďurčo, Michal Cesnak, Marek Lutty, Alexander Alsódi, Milan Bobuš, Ján Breuer. Pedagogický dozor: Ing. Ľ. Polonsky.

 

 


Vedecká hračka a návšteva vedeckej knižnice.

 


Mesiac Apríl patril v našom výchovnom programe aj ľudovým tradíciám. Na Veľkú noc nezabudli ani naše dievčatá spolu s Mgr. Gallovou a Mgr. Bobockou, ktoré ozdobovali vajíčka. Vymaľovali krásne kraslice, použili rôznorodú techniku a nezabudli aj skrášliť našu jedáleň.


DEŇ ZEME - 22. apríl

Bolo to 22. apríla v roku 1970, keď vedci, hlavne ekológovia v USA ovplyvnení fotografickými a telegrafickými snímkami z kozmu, dokumentujúcimi krehkosť zraniteľnosť Zeme, demonštračne vyzvali ku spoločnému celosvetovému úsiliu za ochranu Zeme so všetkým, čo ju robí jedinečnou. Odvtedy 22. apríl oslavujeme ako „Deň Zeme“. Výnimočnosť, pestrosť a tvárnosť našej planéty sme si pripomenuli dňa 28.4.20011 formou kvízu. Pre tri súťažné družstvá, / Hanblivky, Pitbuly a MPS/ ako aj pre publikum, bolo pripravených spolu 21 otázok z geografie Zeme. Srdečne týmto gratulujeme víťaznému družstvu Hanbliviek. Správne odpovede na súťažné otázky si máte možnosť pripomenúť na mape Sveta na nástenke na 2. poschodí internátu.


Devínska Kobyla - Sandberg, 4.5.2011

Jedno popoludnie žiaci z internátu navštívili na turistickej vychádzke paleologicky a geologicky významnú lokalitu na Devínskej Kobyle - Sandberg. Žiaci mali možnosť byť priamo na piesočnej terase, ktorá je pozostatkom treťohorného morského útesu a kde sú náleziská skamenelín a obnažený piesočný povrch.

Žiaci si vyšliapali cestu aj na časť terasy pod názvom Rovnice, odkiaľ sa im naskytol nádherný výhľad na hrad Devín, rieky Morava a Dunaj, Devínsku Novú Ves a povrch krajiny navôkol.

Na záver výletu si žiaci po tejto odmene prírody dopriali drobné občerstvenie posedením v cukrárni.

 


Pre správne zobrazenie stránky je odporúčané min. rozlíšenie obrazovky 1280 px na šírku. Valid HTML 4.01 Transitional Overť CSS! CZ validator! Total Validator! Wawe Validator!